Aşk mı? Delice Sevda mı?

Aşk mı? Delice Sevda mı? AŞK MI DELİCE SEVDA MI? Zirkon denilen değerli kıymetli bir taşı hiç gördünüz mü? Tam ve hamimi bir elmasa ...

Aşk mı? Delice Sevda mı?
Aşk mı? Delice Sevda mı?

AŞK MI DELİCE SEVDA MI?


Zirkon denilen değerli kıymetli bir taşı hiç gördünüz mü? Tam ve hamimi bir elmasa benzer. Farkını söyleyebilir misiniz? Evet, aralarında çok mühim fark var.

Aşk ta zaman faktörüne baktığımızda Aşk’ın zaman istediği şüphesizdir. Evvelden ne olacağını kestiremezsiniz. Bir tohumu ekip sabaha kadar büyümüş bir bitki olmasını ümit etmeniz, sizi hayal kırıklığına uğratacaktır. Büyümesi ve güzel bir şekilde çiçek açması için zaman, itina, özen göstermemiz ve her şeyden önce sabır göstermemiz gerekmektedir. Aşk da böyledir. Delice sevdanın da sonradan aşka dönmeyeceğini söyleyemeyiz.

Aşka sebebiyet verecek her türlü imkân mevcut olabilir. Fakat aşkın samimi ve cesaretli bir münasebete bürünmesi lazımdır. Bir ressamın elinde en kaliteli ve pahalı boyu malzemeleri bulunabilir ama onları resme dönüştürmek için kullandığı tabloya rastgele serpiştirmesi beklenemez. Aksi halde ortada güzel bir resimden ziyade karmakarışık bir eser ortaya çıkması muhtemeldir. AŞK MI DELİCE SEVDA mı işte bu makalede bunu anlatmaya çalışacağız.

Bu yüzden aşk da zaman faktörü çok önemlidir. Bu sebepten dolayı aşka gereken zamanı vermemizi gerekmektedir. Delice sevda sabırsızdır, hissiyatın zaman tecrübesine tahammülü olmadığından delice sevda hiçbir şeyi bekleyemez. Mesela güzel bakışlar sadece delice sevdayı tahrik eder. Fakat bunlar bir aşkı yalnız başına canlı tutmaya kâfi değildir. Dört direk bir çadırı tuttuğu gibi bir direk alınırsa çadır çöker. Aşkın devam edebilmesi için karşılıklı alakanın köklerine, hakiki şahsiyet hürmetine ve genel olarak birçok şeyleri paylaşma kabiliyetine ihtiyacı vardır. 

Hâlbuki delice sevdanın sadece sinsi cazibeye ve onu tahrik edebilmek için arzulu düşünceye ihtiyacı vardır. Çabuk seyreden hayaller gibidir aynı. Delice sevda da fiziki faktörler son derece mühimdir. Bu faktör aşkta da önemli olmakla birlikte yegâna tek olan faktör değildir. Güzel bir çehre bir insanın gözünü ve görünüşünü karartabilir. Fakat sadece fiziki cazibeye dayanan bir arzunun nu kadar kuvvetli olursa olsun, uzun müddet sürmeyeceğine emin olabilirsiniz. Bir müddet sonra geçer yani geçicidir. 

Delice sevdanın, hayal ve gececi hazlar üzerine kurulduğundan ömrü kısadır. Çünkü temeli kötü malzeme olan deniz kumundan yapılmış gibidir. İşte bu sebeplerle ki aşk delice sevdadan daha uzun ömürlü olur. Cinsi faaliyetleri ve delice sevdalı dönemleri sona eren ihtiyar çiftlerin birbirlerini sevmeye devam etmelerinin sebebi de bu olsa gerek.

YORUMLAR

Ad

Beni Bırakma,52,Dizi Fragman,88,Dizi Haberleri,226,Dizi Kıyafetleri,10,Dizi Müzikleri,91,Dizi Oyuncuları,86,Dizi Özetleri,3,Elif Dizisi,4,Makaleler,91,Reyting Sonuçları,8,Survivor 2019,5,Şarkı Sözleri,1080,Yarışma Haberleri,64,Yemekteyiz,31,Yemin Dizisi,12,Zuhal Topalla Sofrada,22,
ltr
item
Dizi Haberleri ve Dizi Fragmanları Sitesi: Aşk mı? Delice Sevda mı?
Aşk mı? Delice Sevda mı?
https://2.bp.blogspot.com/-41SQWYTzFeg/Vvkh02qJVCI/AAAAAAAAACg/3n44h60ltyYd6zR-3NtoYZ4liRmL1ZxWQ/s200/ask.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-41SQWYTzFeg/Vvkh02qJVCI/AAAAAAAAACg/3n44h60ltyYd6zR-3NtoYZ4liRmL1ZxWQ/s72-c/ask.jpg
Dizi Haberleri ve Dizi Fragmanları Sitesi
https://www.dizifragmani.tv/2019/01/ask-mi-delice-sevda-mi.html
https://www.dizifragmani.tv/
https://www.dizifragmani.tv/
https://www.dizifragmani.tv/2019/01/ask-mi-delice-sevda-mi.html
true
505482392627087628
UTF-8
Tüm Mesajlar Yüklendi Herhangi bir yazı bulunamadı HEPSİNİ GÖR Daha fazla oku cevap Cevabı iptal et Sil By Ana Sayfa Sayfalar Yayın Hepsini gör SİZİN İÇİN ÖNERİLEN Etiket Arşiv SEARCH Tüm Gönderiler İsteğinizle herhangi bir gönderi bulunamadı Ana Sayfaya Dön PAZAR PAZARTESİ SALI ÇARŞAMBA PERŞEMBE CUMA CUMARTESİ PAZAR PAZARTESİ SALI ÇARŞAMBA PERŞEMBE CUMA CUMARTESİ OCAK ŞUBAT MART NİSAN MAYIS HAZİRAN TEMMUZ AĞUSTOS EYLÜL EKİM KASIM ARALIK OCAK ŞUBAT MART NİSAN MAYIS HAZİRAN TEMMUZ AĞUSTOS EYLÜL EKİM KASIM ARALIK just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce İzleyiciler Takip et BU PREMIUM İÇERİĞİ KİLİTLİ STEP 1: Share to a social network STEP 2: Click the link on your social network Tüm Kodu Kopyala Tüm Kodu Seç Tüm kodlar panoya kopyalandı Kodları / metinleri kopyalayamıyorum, lütfen kopyalamak için [CTRL] + [C] (veya Mac ile CMD + C) tuşlarına basın