Türkiye'nin Eksiği Sizce Yerli Sosyal Medya mı

Türkiye'nin Eksiği Sizce Yerli Sosyal Medya mı  Türkiye’nin yerli oto başta olmak üzere bir çok eksiği bulunmakta, bu eksiklikler...

Türkiye'nin Eksiği Sizce Yerli Sosyal Medya mı
Türkiye'nin Eksiği Sizce Yerli Sosyal Medya mı 

Türkiye’nin yerli oto başta olmak üzere bir çok eksiği bulunmakta, bu eksiklikler için gerekli ARGE çalışmaları ve araştırmalar yapılmakta ve ülkemize kazandırılmaya çalışılmaktadır. Peki Türkiye’nin yerli oto kadar yerli bir sosyal ağa ihtiyacı ne kadar acaba.

Türkiye'nin Eksiği Sizce Yerli Sosyal Medya mı 

Gündemlerin bile facebook, twiter, instegram vb. sosyal ağlar vasıtası ile paylaşılarak gündem oluşturduğu dijital medya döneminde Türkiye sosyal ağ yapılanmasında hangi sırada yer alıyor.Yapılan araştırmalarda Türkiye’nin sosyal medya kullanımında dünyanın 6. Sıralarında yer aldığını ve etkin bir biçimde sosyal ağları kullandığını göstermektedir. Dünyanın hemen hemen gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerinin tümüne ait kendi sosyal ağları bulunmaktadır. Örneğin Rusya’da vk adlı sosyal ağ faceebook gibi etkin olarak kullanılmakta.

Türkiye'nin Eksiği Sizce Yerli Sosyal Medya mı 


Alında baktığınızda bugün yerli bir  sosyal ağ yerli bir otomobilden daha değerlidir. Çünkü sosyal ağlarda bulunan veri tabanları ile ülkede ne konuşulduğundan tutunda, nelerin en çok sevildiği, nelerden hoşlanıldığı, kişilerin sosyal durumlarından tutunda aklınıza gelebilecek her türlü veri tabanları ile süzülerek ülkenin vizyonu veya başka bir tabir ile yapısını öğrenmek gerçekten çok kolay olurdu. Gençler ne düşünüyor, ne konuşuyor, neyi seviyor neyi sevmiyor her şeyi öğrenmek mümkün. İran, Japonya gibi ülkelerde bile bulunan yerli sosyal ağlar maalesef ki ülkemizde bulunmuyor. Bu konuda devlet destekli bir sosyal ağın kurulması şahsi kanaatimce ülkemiz açısından oldukça faydalı bir proje olacaktır.

Bu tür projeler artık kişilerin bireysel çabaları ile açılıp yönetilebilecek kadar küçük maliyetli projeler olmaktan çoktan çıktı. Bu sebeple devlet destekli bir sosyal ağımızın olması olmasa olmazlarımız arasında olmalı. Hatta şahsi kanaatimce e devlet projesine entegre olarak bile düşünülebilir.

Yerli araba mı, yerli uçak mı, derseniz yerli bir sosyal ağ yapılmasını tercih ederim. Peki neler yapılabilirdi sizce yerel bir sosyal ağımız olsaydı. Mesela seçmen profili analiz edilebilir miydi. İnsanların paylaşımları sizce siyasi fikirleri için bir ölçüt olabilir mi.Yada insanların sosyağ ağdan paylaşımları ile mali durumlarını tartmak mümkün olurmuydu.Hatta insanların sosyağ ağ ile hangi tür yemeklerden hoşlandıkları veya ne tür içeceklerden hoşlandıkları bilinebilir miydi.Tüm bu soruların yanıtı şahsi kanaatimce evet böyle olurdu. Google bile sunduğu reklamları kullanıcılıların profiline uygun olarak kullandığımızı düşündüğümüzde bir sosyal ağın ülkemize ne kadar katkı sağlayacağı aşikar bir gerçektir. 

YORUMLAR

Ad

Beni Bırakma,52,Dizi Fragman,88,Dizi Haberleri,227,Dizi Kıyafetleri,10,Dizi Müzikleri,93,Dizi Oyuncuları,87,Dizi Özetleri,3,Elif Dizisi,4,Makaleler,91,Reyting Sonuçları,8,Survivor 2019,5,Şarkı Sözleri,1070,Yarışma Haberleri,63,Yemekteyiz,31,Yemin Dizisi,12,Zuhal Topalla Sofrada,22,
ltr
item
Dizi Haberleri ve Dizi Fragmanları Sitesi: Türkiye'nin Eksiği Sizce Yerli Sosyal Medya mı
Türkiye'nin Eksiği Sizce Yerli Sosyal Medya mı
https://1.bp.blogspot.com/-fzlUvLx0QEU/Vvl1-47hiJI/AAAAAAAAAD0/spuk5lW24RUNjdJmIhA5qagEwhkN4I55w/s1600/sosyal-medya.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-fzlUvLx0QEU/Vvl1-47hiJI/AAAAAAAAAD0/spuk5lW24RUNjdJmIhA5qagEwhkN4I55w/s72-c/sosyal-medya.jpg
Dizi Haberleri ve Dizi Fragmanları Sitesi
https://www.dizifragmani.tv/2019/01/turkiyenin-eksigi-sizce-yerli-sosyal-medya-mi.html
https://www.dizifragmani.tv/
https://www.dizifragmani.tv/
https://www.dizifragmani.tv/2019/01/turkiyenin-eksigi-sizce-yerli-sosyal-medya-mi.html
true
505482392627087628
UTF-8
Tüm Mesajlar Yüklendi Herhangi bir yazı bulunamadı HEPSİNİ GÖR Daha fazla oku cevap Cevabı iptal et Sil By Ana Sayfa Sayfalar Yayın Hepsini gör SİZİN İÇİN ÖNERİLEN Etiket Arşiv SEARCH Tüm Gönderiler İsteğinizle herhangi bir gönderi bulunamadı Ana Sayfaya Dön PAZAR PAZARTESİ SALI ÇARŞAMBA PERŞEMBE CUMA CUMARTESİ PAZAR PAZARTESİ SALI ÇARŞAMBA PERŞEMBE CUMA CUMARTESİ OCAK ŞUBAT MART NİSAN MAYIS HAZİRAN TEMMUZ AĞUSTOS EYLÜL EKİM KASIM ARALIK OCAK ŞUBAT MART NİSAN MAYIS HAZİRAN TEMMUZ AĞUSTOS EYLÜL EKİM KASIM ARALIK just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce İzleyiciler Takip et BU PREMIUM İÇERİĞİ KİLİTLİ STEP 1: Share to a social network STEP 2: Click the link on your social network Tüm Kodu Kopyala Tüm Kodu Seç Tüm kodlar panoya kopyalandı Kodları / metinleri kopyalayamıyorum, lütfen kopyalamak için [CTRL] + [C] (veya Mac ile CMD + C) tuşlarına basın